Jaká je druhá nejvyšší hora v České republice?

Úvod do světa horských velikánů

Co mě napadne jako první, když se řekne Česká republika? No přeci pivo, Praha a ... hory. Ano, všichni víme, že nejvyšší horou v Česku je Sněžka. Víte ale, která je naše druhá nejvyšší hora? Pro ty z vás, kteří to neví, připravil jsem tento článek.

Obnažení královny Krkonoš: Luční hora

Podruhé nejvyšší místo v České republice zdobí vrchol s názvem Luční hora. Tato majestátní dáma se tyčí do výšky 1 554 metrů nad mořem. Nachází se v severovýchodní části naší země, konkrétně v krásných Krkonoších. Není divu, že se na naše území vkrádá náznak alpinské fauny a flory - jsme přeci v nejvyšším pohoří Česka.

Historie Luční hory

Názvy hor jsou často spojeny s lidovými pověstmi a Luční hora není výjimkou. Prý se jí v minulosti říkalo Pláň, ale protože není úplně pláně, vystřídalo se několik názvů a nakonec se vžilo současné označení. Na Luční hoře najdete nejen úchvatné výhledy, ale také trosky kaple svatého Vavřince ze 17. století, které dodávají této hoře tajemnou a záhadnou atmosféru.

Expedice na Luční horu: Tipy a triky

Luční hora je vhodným cílem pro návštěvníky všech věkových skupin a kondičních úrovní. Můžete sem vyrazit na pěší výlet, s běžkami nebo na horském kole. Z vrcholu se vám naskytne úchvatný výhled na okolní vrcholy Krkonoš a při dobré viditelnosti spatříte i část Německa a Polska. Nezapomeňte však respektovat přírodu a nechat ji tak, jak jste ji našli.

Luční hora v srdci rodiny

Co bych vám nezapomněl povědět ... na Luční hoře jsem se svým synem Vilémem poprvé skutečně pochopil, proč se na hory chodí. Umí dopřát tiché každodenní chvíle, kdy zůstane jen vy a příroda. A pak přijde ten moment, kdy se začne za obzorem rýsovat slunce a vy víte, že za těch několik hodin stoupání to stálo. Jsem rád, že jsem mohl tyhle momenty zažít s Vilémem, který si onen výlet dodnes pamatuje. A věřte mi, to se nezapomíná!

Závěrem: Proč stojí za to navštívit Luční horu

Odpověď je jednoduchá: je to krásný kus přírody uprostřed naší země. Nabízí úchvatné výhledy, historické pozůstatky a je skvělým místem, kde můžete za sebe nechat každodenní stres a ruch. Sám jsem se na vrcholu Luční hory mnohokrát cítil jako člověk, který se znovu objevil sebe sama. A zároveň takový výlet může být vynikající příležitostí, jak strávit čas se svými blízkými a sdílet s nimi nezapomenutelné zážitky.