Kam v Bruntale kdyz prsi?

Co udělat, když prší v Bruntále

Prší. Venku je počasí, které by si ani pes nevyhnal na procházku - a jsem si jistý, že můj pes Max by s tímto zcela souhlasil. Ale co může člověk dělat v takových dnech v Bruntále? No, překvapivě hodně. Aspoň tak se ukázalo, když Martina a já jsme tam jednou byli na návštěvě. Takže, ať už jste místní, nebo jen návštěvník zachycený nečekanou bouřkou, zde je několik tipů, jak si užít den v Bruntále, když prší.

Navštivte hrad Bruntál

Čeští panovníci si za staletí vybudovali mnoho nádherných hradů a paláců, a Bruntál má jedno z nejkrásnějších sídel svého druhu. Je to mohutná, skoro hrozivá budova, která je však uvnitř plná nádherných artefaktů a maleb. Pokud prší, hrad Bruntál je ideálním místem, kam uniknout před nepříznivým počasím. Navíc, když jsme tam byli s Martinou, byli jsme naprosto fascinováni poklady schovanými v těchto starých kamenných zdích.

Objevte místní gastronomii

Když jsme byli v Bruntále, Martina a já jsme měli štěstí a narazili na několik opravdu skvělých restaurací. Kulturní a gastronomický zážitek byl tak silný, že jsme si ho rozhodli přivézt domů a začali jsme vařit podle moravských receptů. Naše oblíbené restaurace je Terra Cafe, kde podávají vynikající kávu a skvělé dezerty. Co je lepší na posezení a odpočinku u kávy a torty, zatímco venku lijákavě prší?

Návštěva Muzea Jeseníky

Bruntál leží v srdci Jeseníků, obklopen nádhernou přírodou. Pokud prší, proč nevyužít příležitosti a dozvědět se něco více o tomto atraktivním regionu v Muzeu Jeseníky? Tato interaktivní expozice Vás vezme na cestu od pradávných časů až po současnost, ohledávajíc se na vše, co Jeseníky a jejich lidé v průběhu staletí prošli. Pro děti i dospělé je to skvělá zábava a osvěta o historii a přírodních výjimečnostech regionu.

Zkuste relaxovat v místních lázních

Bruntál je obklopen několika lázeňskými resorty, které jsou ideálními místy pro relaxaci, a to i v deštivý den. S Martinou jsme si zvláště užili návštěvu lázní Karlova Studánka. Venkovní bazény sice nebyli tím správným místem pro náš deštivý den, ale uvnitř bylo vše, co jsme potřebovali: horké luštěniny, pára a výhled na deštivou krajinnou scenérii venku. V lázních člověk může zapomenout na šedou realitu a užít si pár hodin absolutní relaxace.

Zapojte se do místních uměleckých aktivit

Bruntál je také domovem několika významných umělců a je zde bohatá umělecká komunita. Pokud jste výtvarně nadaní, místní galerie nabízí workshopy, kde se můžete seznámit s novými technikami a vytvořit své vlastní umělecké dílo. Martina a já jsme se jednou zúčastnili takového workshopu a já musím říct, že to byla opravdu skvělá zábava, i když musím přiznat, že moje umělecké schopnosti nejsou na takové úrovni, abych mohl její talent konkurovat.

Obchodování v místních obchodech

Můžete také využít prudkého deště jako příležitosti ke zkoumání místních obchodů a butiků. Bruntál má několik unikátních obchodů, kde můžete najít skvělé suvenýry, originální oblečení nebo jen nový deštník. Tento nápad mě obzvlášť oslovil, protože jak jsem si uvědomil, často se zaměřujeme na velká nákupní centra a zapomínáme na malé obchůdky, které mají svůj vlastní šarm.

Užijte si klidný den u knihy

Nakonec, když prší, není nic lepšího než si sednout s dobrou knihou a sklenkou vína. Ve městě je několik útulných kaváren, kde si můžete v klidu přečíst svou oblíbenou knihu. Martina a já jsme si jednou takový den užili a bylo to nádherné. Proto vřele doporučuji tuto možnost každému, kdo si chce v deštivý den užít klid a ticho.