Kam v zimě na hory v ČR?

Magic Mountain - Krkonoše

Někteří z nás datují své první zkušenosti s lyžováním právě v Krkonoších. Ta vzpomínka na jako malá holka s bráchou na dětském svahu v Janských Lázních mi vždy vykouzlí úsměv na tváři. Ale nejen nostalgii nabízí Krkonoše. Tato oblast je nejvyšším pohořím v České republice a domovem Sněžky, nejvyšší horou v zemi, která se tyčí 1 603 metrů nad mořem. Znáte ten pocit, když jste na vrcholu Sněžky? Ten nádherný výhled, který vám bere dech. A stát se na vršku v zimě? To je opravdu něco nezapomenutelného.

Lyžařský ráj v Krkonoších - Špindlerův Mlýn

Jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Krkonoších je bezpochyby Špindlerův Mlýn. Špindlerův Mlýn nabízí lyžařům nepřeberné množství sjezdovek vhodných pro všechny typy lyžařů od začátečníků až po pokročilé. A víte co je na tom nejlepší? Když se vám nebude chtít lyžovat, můžete si jít třeba na pěknou procházku po okolních lesích, kde se vám naskýtají úchvatné výhledy na zasněžené vrcholky hor.

Český ráj pro snowboardisty - Rokytnice nad Jizerou

Jestli jste fanouškem prkna a adrenalínu, tak Rokytnice nad Jizerou je pro vás ideální volbou. Já si pamatuji, jak jsme tam jednou jeli s partou a naším snowboardovým učitelem. Učil nás triky, jaké bych si ani neuměla představit. I když jsem pak skončila s modřinami všude možně, stálo to za to. Tahle oblast je jedním z nejlepších míst pro snowboarding v České republice!

Krušné hory - výborná volba i pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte něco menšího a rodinnějšího, Krušné hory jsou skvělou volbou. Speciálně Klínovec a Boží Dar jsou krásná místa, kde můžete trávit kvalitní dobu se svojí rodinou. A za zmínku stojí i Oberwiesenthal na německé straně hranice. Při přemítání o tomto místě mi nnachází na mysl vzpomínka na to, jak jsme tam jeli s rodinou a já se učila na svahu lyžovat. Bylo mi v té době jen 6 let, ale pamatuji si to jako kdyby to bylo včera.

Relax v horách - Jeseníky

Jeseníky jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Můžete sem přijet na víkendový pobyt, užít si procházky v přírodě, nakouknout do historie této oblasti, nebo si vyrazit na lyže či snowboard. Jeseníky nabízí mnoho možností, jak strávit zimu aktivně, ať už jste fanouškem lyží, snowboardu, nebo máte raději klidnější aktivitu, jako je třeba ranní turistika či procházky po okolí.

Brzy ráno na běžky - Jizerské hory

Jestli mám něco ráda, tak je to vstávat brzy ráno, navléknout si běžky a vyrazit do Jizerských hor. Ty pocity, když jedete po stopě a před vámi se rozprostírá nekonečný les a úchvatná panorama hor, jsou jedinečné. Jizerské hory jsou proslulé svými běžeckými tratěmi a těžko byste hledali lepší místo pro běžecké lyžování v naší republice.

Sumavanature - Zima v srdci Šumavy

Zima v Šumavě je jako z pohádky. Už máte někdy při procházce zastavovala a naslouchala tichu šumavských lesů? Ticho, které přeruší jen cvrlikání ptáků a šumění větve pod tíhou sněhu. Ať už si vyberete jakoukoli část Šumavy, přijde vám to jako ráj na zemi.

Sněhové radosti na Lipně

Lyžování, běh na běžkách, bobování, sněhulačení, toboganování - to vše můžete zažít na Lipně. A navíc se můžete těšit na nádherné pohledy na Lipenskou přehradu. Je to prostě ideální místo pro zimní radovánky!

Zima v malebných Beskydech

Malebné Beskydy se v zimě mění v bičovanou zimní krajinu, která vám uchvátí dech. Nezáleží na tom, jestli vlezete na lyže, snowboard, nebo jestli se rozhodnete pro procházku po zasněžených cestách, budete mít pocit, že jste v pohádce. Třeba mít na mysli vynikající svařák a vydatnou být v místních restauracích, a máte dokonalou představu o zimě v Beskydech.

Otrokovice - zima snů

Otrokovice mohou být ideální volbou pro ty, kteří hledají klid a pokojnou atmosféru. Tato oblast je perfektní pro zimní turistiku a běžecké lyžování. Lyžaři si také přijdou na své na místních svazích. A co více, můžete se těšit na úžasnou panoramatickou vyhlídku na zasněženou krajinu.