Kam v ČR na výšlap?

Výběr skvělých lokalit pro pěší výlety po České republice

Ahojte milí milovníci přírody! Radana tady. Ráda bych s vámi sdílela pár mých oblíbených míst pro pěší turistiku po naší krásné České republice. Tyto tipy jsou perfektní pro rodiny, které hledají nápady na výlety, ať už na celý den, nebo jen na pár hodin. A co je na tom nejlepší? Jsou to místa, která jsem sama navštívila, a proto mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, jak skvělá a různorodá jsou.

Český ráj – ráj pro každého turistu

Nemohu začít jinde než v Českém ráji. Toto místo je opravdu rájem pro všechny milovníky přírody, historie a zážitků. S kouzelnými skalními městy, historickými hrady a zámků, tajemnými jeskyněmi a nádhernými rozhlednami, Český ráj nabízí nespočet míst k objevování. Jeden z mých oblíbených výletů je k Prachovským skalám. Když jsem tam byla se svým synem Rostislavem, oba jsme byli úplně fascinováni úzkými průchody a skalními věžemi, které jsme mohli obdivovat na každém kroku. A pes Míša? Ten si užíval každého kousku přírody stejně jako my!

České Švýcarsko – kdekoli se podíváte, uvidíte krásu

O Českém Švýcarsku se říká, že je to místo, kde se příroda člověka nesnaží jen obklopit, ale také ho pohltit svou majestátní krásou. A musím říci, že to tak opravdu je. Ovzduší je tu tak čerstvé, ať už půjdete kdekoliv, a výhledy jsou úžasné. Pravcická brána, největší přírodní skalní brána v Evropě, je jedním z nejvýraznějších symbolů Českého Švýcarska. Ona a dalších pár turistických tras tvoří srdce národního parku a jsou naprosto nutné k návštěvě. Je možné, že některá místa mohou být náročné pro malé děti, ale nebojte se. Jsou zde i jednodušší trasy.

Jizerské hory – nejen pro zimní radovánky

Když se řekne Jizerské hory, většina lidí si automaticky vzpomene na zimní sporty. Je to sice pravda, ale musím říci, že tyto hory jsou nádherné i v létě. Lesy tvoří úchvatné panoráma, které oživuje náhodně se objevující zvíře nebo kvetoucí květina. Když jsem tady byla na výletě, byla jsem okouzlena klidem, který z tohoto místa vyzařuje. Bylo to opravdu úžasné místo pro odpočinek a relaxaci. Úplně na vrcholku pak najdete Smrk, nejvyšší bod Jizerských hor, s úchvatnými výhledy do kraje.

Šumava – divoký ráj pro milovníky přírody

Šumava je místo, které považuji za jedno z nejkrásnějších v České republice. Tento kout naší země je proslulý svými rozsáhlými rašeliništi, horskými jezery a rozlehlými lesy. Místa jako Plešné jezero nebo Poledník určitě stojí za návštěvu. Když jsem tam byla víkendovým výletě, uvědomila jsem si, jak moc je důležité odpojit se od světa plného technologií a užívat si přírodu v její nejčistší formě. Je to jako malá meditace.

Orlické hory – skrytý poklad východních Čech

Popravdě, Orlické hory nejsou tak známé jako některé jiné české pohoří, což je velká škoda. Tyto hory nabízí nádherné výhledy, pěkné turistické trasy a místní architektura je opravdu půvabná. Jsou to takové malebné hory, ideální pro rodinné výlety. Měla jsem tu možnost projít se po stezce po vrcholu hor a užívala jsem si každý moment. Je to skvělé místo pro rodiny s dětmi.

Křivoklátsko – královské toulky přírodou

Nakonec bych nemohla vynechat Křivoklátsko. Tato kulturní a přírodní rezervace je jedním z nejvýznamnějších a nejrozsáhlejších chráněných území v Čechách. Je tady toho tolik k vidění a prozkoumání, že bych mohla psát o Křivoklátsku celý den. Hrad Křivoklát ležící v srdci tohoto území je opravdu nádherný a historicky velmi významný. Skvělé jsou také naučné stezky, které vedou kolem přírodních rezervací jako Týřov či Vůznice.

Doufám, že se vám tyto tipy budou líbit. Každé místo má svůj jedinečný půvab a je to na vás, kde se rozhodnete vydat. Ale buďte si jisti, že ať už se rozhodnete pro kterékoliv z nich, nebudete zklamáni. Tak se obujte do bot, vezměte batoh a vydejte se objevovat krásnou českou přírodu!