Nejlepší trasy na motorce po Itálii: Průvodce pro milovníky silnic

Nádherné silnice Toskánska

Toskánsko je jako stvořené pro jízdu na motorce. Zvlněné silnice vínem provoněné krajiny se vine mezi středověkými vesnicemi a zelenými vinicemi. Začněte svou cestu ve Florencii a vydejte se směrem k Sieně, nevynechejte ani slavnou cestu Strada Regionale 222. Každá zatáčka vám nabízí nový úchvatný pohled na toskánskou krajinu. Při cestě nezapomeňte zastavit v některé z malých vinařství a ochutnat místní produkty.

Jedním z vrcholů může být cesta přes Chianti, kde se na každém kroku mísí historie s přírodními krásami. Ačkoli je Toskánsko hojně navštěvované turisty, na motorce objevíte i zapadlé uličky, kde se čas zdá být zastaven. A pokud jste fanoušky umění a historie, zastavte se v některé z nekonečně působivých galerií nebo muzeí.

Povinná zastávka: Amalfitánské pobřeží

Pohled na Amalfitánské pobřeží z motorového sedla patří mezi ty, které se vám vybaví, jakmile zavřete oči a přemýšlíte o dokonalé jízdě. Cesta mezi Sorrentem a Salernem je spletí ostrých zatáček, strmých srázů a dechberoucích výhledů na tyrkysově modré moře. Připravte se na to, že vaše dovednosti v ovládání motorky budou pořádně prověřeny.

Městečka jako Positano, Amalfi nebo Ravello nabízí nejen úžasný výhled, ale také skvělé možnosti, kde si dát pauzu, ochutnat místní speciality a nechat se unést atmosférou jižní Itálie. Tato oblast je také proslulá výrobou limoncella, takže degustace tohoto citrusového likéru by neměla chybět na vašem seznamu.

Divoká krása Sicílie

Sicílie představuje pro motorkáře skutečnou perlu. Od vysokých hor Etny přes historické památky až k azurovým plážím, Sicílie vás osloví na každém kilometru. Cesta okolo ostrova vám umožní objevit jeho rozmanitost a krásy, kterými se může pochlubit. Nezapomeňte navštívit města jako Palermo, Catania či malebný městečko Taormina, která jsou plná historie a kultury.

Sicílie je též známá svým gastronomickým bohatstvím. Od tradiční sicilské pizzy, přes špagety s mořskými plody až po sladkou granitu. Po celodenní jízdě na motorce si určitě zasloužíte pořádnou hostinu. A pro ty, kteří mají rádi víno, je sicilské víno plné chuti a aromatu, které si nesmíte nechat ujít.